Дома Останати Кошарка Шек: Имам Ферари, куќа на море, згоден сум…Но моите слободните фрлања се доказ дека никој не е совршен

Шек: Имам Ферари, куќа на море, згоден сум…Но моите слободните фрлања се доказ дека никој не е совршен

Шекил Онил без дилеми е еден од најдоминантните центри во НБА лигата на сите времиња.

Легендарниот Шек беше незапирлив во текот на кариерата, но она со што не може посебно да се пофали се слободните фрлања.

Неговиот процент беше низок, а кариерата ја заврши со 52% реалиација од линијата за слободни фрлања.

Шек тврди дека тоа е доказ дека никој не може да биде совршен.

„Имам прекрасна жена, големо семејство, многу пријатели. Исто така имам пари, Ферари, шампиоснка прстени, куќа на море, згоден сум, добро пеам…Сепак моите слободни фрлања се доказ дека никој не е совршен“, изјави Шек.

Во својата кариера тој освои четири шампионски прстени, а кариерата ја заврши со просек од 23 поени и 11 скокови по натпревар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Гласајте за Перо, Бо и Владо: ФИБА избира Евробаскет „дрим тим“!

ФИБА избра некои од најголемите ѕвезди кои играле на големите натпреварувања за своите нац…