Дома Топ вести Шведскиот „вундеркинд“ пред потпис во Реал!

Шведскиот „вундеркинд“ пред потпис во Реал!

Како што пренесуваат сите еминентни спортски медиуми, шведскиот „вундеркинд“ Алексанар Исак е многу блиску до трансфер во Реал Мадрид.

17-годишниот напаѓач од шведски АЕК, кого уште го нарекуваат „новиот Ибрахимовиќ“се наоѓа на мета на многу европски гиганти, но Реал Мадрид е во пол позиција за неговиот потпис.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Реал првично испрати понуда од 7 милиони евра која АЕК експрено ја одби, но медиумите тврдат дека „кралевите“ потоа нашле заинднчки јазик со шведскиот клуб најмногу бладгодарение на Исак кој изразил желба да се пресели на „Сантиаго Бернабеу“.

Така „кралевите“ ја победија жестоката конкуренција во Манчестер Сити, Челзи, ПСЖ, Баерн Минхен, Јувентус и Милан кои исто така беа заинтересирани за младиот напаѓач.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…