Дома Видео Шанса подобра од пенал: Вакво промашување од Роналдо ретко гледаме 🎥

Шанса подобра од пенал: Вакво промашување од Роналдо ретко гледаме 🎥

Кристиано Роналдо вчера во победата на Јувентус од 3:1 стави точка на натпреварот со својот гол во последните моменти од мечот.

Можеше Роналдо да постигне гол и многу порано, но како топката да не го сакаше. Во една ситуација Роналдо излезе сам пред голманот Консиљи, можеше да бира каде да шутира, шанса подобра од пеналл…Португалецот шутираше лошо, па Консиљи немаше проблеми.

Промашување какво што навистина ретко гледаме од Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…