Дома Фудбал Англија Шампионски дочек за Ливерпул на Етихад

Шампионски дочек за Ливерпул на Етихад

Шампионите се познаваат и во поразите. Тоа денеска го потврдија играчите на Манчестер Сити.

Ливерпул оваа сезона после 30 години ја освои Премиер лигата, а Пеп Гвардиола пред неколку дена кажа дека Црвените на Етихад ги очекува шампионски пречек.

Она што Шпанецот го вети неговите играчи го претворија на дело. Пред да излезат на теренот играчите на Манчестер Сити направија шпалир за своите вечерашни гости.

Црвените оваа сезона беа убедливо најдобри во англиското првенство и сосема заслужено ја освоија титулата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…