Дома Фудбал Лига на шампиони Чудна изјава на Енрике по поразот од Барселона

Чудна изјава на Енрике по поразот од Барселона

Пари Сен Жермен вчера беше поразен од Барселона на домашен терен со 2:3, имаа домаќините предност од 2:1, но дозволија Барселона со два гола да го врати водстовот и да слави.

По натпреварот Луис Енрике истакна дека се уште ништо не е решено, а дури и малку звучи изненадувачка изјавата дека очекува во вториот натпревар да им биде полесно.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Не е убаво кога ќе загубите на домашен терен, тоа е нешто кое никој не го сака. Сегаполесно ќе се подготвуваме за реваншот во Барселона, бидејќи ќе немаме притисок и верувам дека ќе победиме на гостински терен. Јас сум единствениот кој го гледа овој тим на тренинзите, ги анализирам сите работи и носам важни одлуки“, изјави Енрике.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…