Дома Останати Чудесен „камбек“: Ја доби штафетата како шести и на крајот – победи! (ВИДЕО)

Чудесен „камбек“: Ја доби штафетата како шести и на крајот – победи! (ВИДЕО)

0

Себастијан Спенсер е малд спринтер на кого американската спортска јавност му предвидува добра иднина, а сега Спенсер уште еднаш го докажа својот голем потенцијал со еден неверојатен „камбек“.

На трката на средни училишта на 4 по 100 метри Спенсер за својот тим трчаше како последна замена и ја доби штафетата на шестата позиција, а во последните 100 метри тој успеа на неверојатен начин да ги претрча своите конкуренти и да однесе победа.

Инаку, овој спринет го држи рекордот на 100 метри во Западна Вирџинија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Мекинро тврди: Ѓоковиќ ќе освои повеќе Грен слем титули од Надал и Федерер

Легендарниот тенисер Џон Мекинро е убеден дека Новак Ѓоковиќ ќе успее да биде подобар од Р…