Дома Останати Чудесен „камбек“: Ја доби штафетата како шести и на крајот – победи! (ВИДЕО)

Чудесен „камбек“: Ја доби штафетата како шести и на крајот – победи! (ВИДЕО)

0

Себастијан Спенсер е малд спринтер на кого американската спортска јавност му предвидува добра иднина, а сега Спенсер уште еднаш го докажа својот голем потенцијал со еден неверојатен „камбек“.

На трката на средни училишта на 4 по 100 метри Спенсер за својот тим трчаше како последна замена и ја доби штафетата на шестата позиција, а во последните 100 метри тој успеа на неверојатен начин да ги претрча своите конкуренти и да однесе победа.

Инаку, овој спринет го држи рекордот на 100 метри во Западна Вирџинија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Русија може да биде отстранета од ОИ 2020 во Токио

Русија може да биде отстранета од Олимписките игри во 2020 година во Токио, поради манипул…