Дома Трансфер зона Чичарито има нов клуб!

Чичарито има нов клуб!

Хавиер Ернандез Чичарито го промени клубот.

Мексиканскиот напаѓач Хавиер Ернандез е нов член на ЛА Галакси.

Фудбалерот кој настапуваше за Севиља во првиот дел од сезоната порача дека доаѓа во вистински клуб и во вистинско време.

„Сакам да играм, затоа дојдов. Во последните две години тренерите даваа повеќе самодоверба на други играчи отколку на мене. Сега е поинаку“, изјави Чичарито.

Трансферот се уште не е официјализиран од страна на клубовите, но се очекува тоа да се случи во секој момент. Чичарито додаде дека ќе игра пред голем број мексикански навивачи што за него ќе биде посебна привилегија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона поради две причини во јануари не го донесе Халанд

Барселона имаше можност да го донесе Ерлинг Халанд во своите редови оваа зима, но каталонс…