Дома Фудбал Останато Чиро Блажевиќ скршен од болка: Сите чекаа јас да заминам, а замина Златко…

Чиро Блажевиќ скршен од болка: Сите чекаа јас да заминам, а замина Златко…

Поранешниот селектор на Хрватска, Чиро Блажевиќ жали по Златко Крањчар, кој почина на 65-годишна возраст по кратка и тешка болест.

Блажевиќ во изјава за хрватските медиуми кажа дека бил запознаен со здравствениот проблем на поранешниот напаѓач на Динамо Загреб, но не очекуваше таков фатален исход.

„Не можам да станам од кревет. Ме изненади веста. Навистина не знам што да кажам. Се слушнав со неговиот доктор пред неколку дена и знаев дека е лошо, но не знаев дека е во толку лоша состојба. Сите чекаа јас да заминам, а си замина Златко… Многу сум тажен“, кажа Блажевиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бамфорд: Џани е како мало дете, има девојка исто луда како него

Многу често фудбалерите на Лидс зборуваат за лудориите на Езгјан Алиоски сега на оваа тема…