Дома Фудбал Лига на шампиони Чех се пожали дека не можел да ја слави европската титула на Челзи во соблекувалната, Дрогба му одговори (ФОТО)

Чех се пожали дека не можел да ја слави европската титула на Челзи во соблекувалната, Дрогба му одговори (ФОТО)

Вчера поминаа осум години од големата победа на Челзи во финалето од Лигата на шампионите против Баерн Минхен.

Тогаш „сините“ предводени од Роберто Ди Матео ја изненадија Европа и се искачија на тронот. Дидиер Дрогба беше херој на Челзи, тој го постигна голот за изедначување во регуларниот дел. Голема улога одигра и Чех кој одбрани пенал во дополнителните 30 минути играч.

Челзи со цел да ги потсети навивачите на тој 19. мај објави фотографија од соблекувалната, а интересен коментар имаше Чех.

„За жал ова е првпат да ја гледам прославата во соблекувалната, затоа што не можев да бидам таму…Бев во собоата и чекав да ми се направи допинг тест“.

Набрзо му одговори Дрогба.

„Ти беше несреќен, но јас бев запален“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…