Дома Останати Ракомет Четири гола на Лазаров во убедливата победа на Нант против Кокс

Четири гола на Лазаров во убедливата победа на Нант против Кокс

Кирил Лазаров и Нант со победа ја отворија сезоната во Европската лига.

Тимот на Лазаров вечерва забележа убедлива победа на гости кај Кокс со 28:40. Натпреварот беше изедначен некаде до 17. минута, а потоа францускиот тим поведе со 11:13. На полувреме Нант замина со 14:18.

Вторите 30 минути ги отвори Лазаров со два гола во низа. На десетина минути до крајот победникот беше решен затоа што Нант дојде до двоцифрена негатива.

Лазаров натпреварот го заврши со четири гола од исто толку обиди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

ЕХФ за „бомбата“ на Лазаров: Годините за него се само бројка!

Вчера екипата на Нант иако имаше иницијатива на крајот мораше да се задоволи само со бод п…