Дома Останати Ракомет Червар за Самсоненко: Дојде купи се и Вардар ја освои ЛШ, а македонскиот ракомет не доби ништо!

Червар за Самсоненко: Дојде купи се и Вардар ја освои ЛШ, а македонскиот ракомет не доби ништо!

Лино Червар кој во минатото ја предводеше и Македонија и понатаму следи што се случува во македонскиот ракомет.

Червер смета дека преголемите инвестиции на Сергеј Самснонеко во Вардар може ја донеле Лигата на шампионите, но македонскиот рекомет од тоа не добил ништо.

„Кога бев во Македонија постоеа две страни. Мојата страна беше да веруваме во нашите деца и да создаваме ракометари и за тимот и за репрезентацијата. Другата струја беше онаа на Вардар. Дојде богатиот Русин купи се и ја освои Лигата на шампионите. Но што доби од тоа македонскиот ракомет? Ништо! Таквата стратегија носи само краткотрајни задоволства“, изјави Червар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Шведска издоминира за висока победа против Полска

Шведска и Полска го одиграа еден најнеинтересните натпревари во досегашниот дел од Европск…