Дома Останати Червар загрижен: Дали „Коцкестите“ го загубија Дувњак до крајот на шампионатот? (ВИДЕО)

Червар загрижен: Дали „Коцкестите“ го загубија Дувњак до крајот на шампионатот? (ВИДЕО)

0

Хрватските ракометари лесно славеа над Србија со 32:22 во рамки на стартот на ЕП во Сплит.

Селекторот, Лино Червар веднаш по мечот ја прокоментира повредата на Домагој Дувњак, која фрли сенка на големата победа.

На самиот крај на мечот, Дувњак го напушти теренот со помош на своите соиграчи.

„Му настрада листот, односно мускулните влакна. Ова е штета, загрижен сум искрено“, истакна Червар.

Шола додаде: „Ги чекаме резултатите од лекарските прегледи, конкретни информации се уште немаме“.

UŽIVO Červar nakon pobjede nad Srbijom

Posted by Index Sport on Freitag, 12. Januar 2018

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Противникот на Вардар во групата А од ЛШ, Брест Мешков, означи старт на подготовките за новата сезона

Екипата на Брест Мешков која е еден од противниците на Вардар, во најсилната група А од Ли…