Дома Трансфер зона Челзи тргнува по ѕвездата на Баерн Минхен

Челзи тргнува по ѕвездата на Баерн Минхен

Челзи во наредните денови ќе испрати понуда до Баерн Минхен за крилниот напаѓач Серж Гнабри, пренесуваат медиумите на Островот.

Очекувањата се наскоро Челзи да го комплетира трансферот на Рахим Стерлинг, но Тухел сака уште еден крилен напаѓач поради заминувањето на Лукаку и очекуваната разделба со Зијех.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Прва мета до овој момент беше Рафиња од Лидс, но Бразилецот преферира преселба во Барселона, па „сините“ ќе се насочат кон други мети.

Тоа е причината поради која Челзи сака да го доведе Гнабри и е спремен да понуди 45 милиони фунти, а договорот на Германецот со Баерн истекува следното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…