Дома Топ вести Челзи тргнува по Донарума

Челзи тргнува по Донарума

Иднината на Џанлуиџи Донарума е главна тема на Апенините, бидејќи неговиот договор со Милан истекува на крајот на сезоната.

Милан веќе подолго време е во преговори со неговиот менаџер Мино Раиола и се обидува со сите сили да го задржи Донарума на „Сан Сиро“.

Ситуацијата будно ја следи Челзи, кој е спремен да ги задоволи финансиските барања на голманот и да му даде годишна плата од 10.5 милиони евра.

Челзи минатото лето се засили со Менди, кој пред неколку дена наполни 29 година, па „сините“ се спремни да го продадат Кепа и да го донесат младиот Италијанец.

Милан ќе се обиде да избегне такво сценарио, но во моментов „росонерите“ нудат 7,5 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дебакл: Футсал репрезентацијата поразена со 9:1

Футсал репрезентацијата на Македонија во последното коло во натпреварот против Романија за…