Дома Трансфер зона Челзи спрема трансфер „бомба“

Челзи спрема трансфер „бомба“

Челзи покажува силен интерес за ѕвездата на Лацио,Сергеј Милинковиќ-Савиќ, пренесуваат италијанските медиуми.

Лондонскиот клуб испрати скаути во Италија да го гледаат 24-годишниот Србин, кој е голема желба на тренерот на „сините“ Франк Лампард, пренесува „Газета дело Спорт“.

Милинковиќ-Савиќ игра фантастична сезона и е еден од најзаслужмните за добрите резултати на Лацио, па на 17 натпревари, постигна три гола и забележа пет асистенции.

Договорот на играчот со Лацио истекува во 2024 година, па италијанскиот клуб сигурно нема лесно да е откаже од својата ѕвезда.

Лацио очекува да добие најмалку 100 милиони евра од продажбата на СМС, па останува да видиме дали Челзи е спремен да ја плати таа сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бранислав Ивановиќ пред враќање во Премиер лигата!

Легендарниот фудбалер на Челси, по авантурата во Русија, би можел да се врати во Англија, …