Дома Трансфер зона Челзи одлучи: Кејхил може да си оди во јануари

Челзи одлучи: Кејхил може да си оди во јануари

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари призна дека дефанзивецот Гери Кејхил не влегува во неговите планови и нема да смета на него во иднина.

Договорот на Кејхил со Челзи завршува на крајот на сезоната, но клубот е спремен да го пушти дефанзивецот во јануари.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Го почитувам многу, бидејќи тој има освоено се овде, но сега јас треба да направам избор. Тој може да е најдобриот дефанзивец во казнетиот простор, но јас сакам моите дефанзивци да играат со топката, а тој нема такви технички квалитети“, истакна Сари.

„Неговата иднина не зависи од мене. Тој и клубот треба да проценат дали ќе остане или ќе си замине. Доколку тој во моментов има добра понуда, може да си замине“, додаде италијанскиот стратег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за „нвиот Неста“

Дефанзивецот на Торино, Алесандро Бонџорно е на трансфер листата на миланските гиганти Мил…