Дома Трансфер зона Челзи не запира, сака уште две засилувања

Челзи не запира, сака уште две засилувања


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Раководството на Челзи не планира да запира со засилувањата во зимскиот преоден рок, пренесуваат медиумите на Островот.

Лондонскиот тим веќе потроши повеќе од 150 милиони евра за трансферите на Мудрик, Бадијачиле, Давид Фофана и позајмицата на Жоао Феликс.

Сега раководството на Челзи планира уште два трансфери, а станува збор за Мисес Каиседо и Леандро Тросар од Брајтон, кои се голема желба на менаџерот Потер.

Киседо веќе подолго време е на радарот на Челзи и Ливерпул и за неговата слобода Брајтон бара повеќе од 50 милиони фунти.

Тросар пак влезе во последната година од договорот и за него покрај Челзи интерес покажува уште и Тотенхем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…