Дома Трансфер зона Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди

Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Челзи потроши многу пари за засилувања, па сега ќе мора да продава за да ја наполни касата, пренесуваат медиумите на Островот.

Клубот има долг од над 121 милиони фунти, па поради тоа ќе мора да направи приходи до 30 јуни, за да ја затвори финансиската година со што помал минус.

Поради тоа Челзи на трансфер листа ќе стави неколку ѕвезди, а италијанскиот гигант Милан покажува силен интерес за Лофтус Чик и Кристиан Пулишиќ.

Двајцата фудбалери се на излезна врата и Челзи е спремен да ги продаде, па Милан внимателно ја следи ситуацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…