Дома Трансфер зона Челзи и Јунајтед водат битка за потписот на Тони

Челзи и Јунајтед водат битка за потписот на Тони

Суспензијата на Ајван Тони поради обложување од осум месеци заврши се врати на фудбалските терени.

Сепак, неговите денови во Брентфорд се изброени бидејќи на лето сигурно ќе ја промени средината, а интерес за него покажуваат неколку англиски клубови.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Манчестер Јунајтед ја следи ситуацијата и сака да го доведе на „Олд Трафорд“ во летниот преодниот рок.

Тен Хаг е во потрага по нов напаѓач и верува дека Тони би бил одлично решение, но проблем е што Брентфорд бара висока цена за обштетување.

Челзи исто така покажува силен интерес за Тони, па двата клуба ќе водат голема битка за потписот и се спремни да понудат 60 милиони фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …