Дома Трансфер зона Челзи и Севиља договорија голема трампа

Челзи и Севиља договорија голема трампа

Дефанзивецот на Севиља и француски репрезентативец, Жил Кунде е пред трансфер во Челзи.

Постои огромен интерес за 22-годишниот дефанзивец, но шпанските медиуми тврдат дека во моментов Челзи е пред комплетирање на трансферот.

Кунде пристигна во Севиља во 2019 година од Бордо за 25 милиони евра и се етаблираше во еден од најдобрите млади стопери во Европа.

Севиља за неговата слобода бара 60 милиони евра, но Челзи е спремен во трансферот да го вклучи Курт Зума.

Последните информации се дека Севиља ја прифатила понудата од 35 милиони евра плус потписот на Зума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…