Дома Топ вести Челзи и Арсенал ќе се борат за потписот на Осимен

Челзи и Арсенал ќе се борат за потписот на Осимен

Челзи нема да жали пари за ѕвездата на Наполи, Виктор Осимене, пренесуваат медиумите на Островот.

Осимен оваа сезона не игра на препознатливото ниво, а и односите со клубот се нарушени во последно време, па јасно е дека на лето ќе ја промени средината.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Нигериецот неодамна стави потпис на нов договор, но Наполи потврди дека на лето најверојатно ќе биде продаден.

Таквата ситуација сака да ја искористи Челзи, кој и во летниот преоден рок покажуваше голем интерес за Нигериецот.

Приоритет на „сините“ е доведување на врвен напаѓач и нема да жалаат пари да го доведат Осимен на „Стенфорд Бриџ“.

Челзи сака да ја победи конкуренцијата и е спремен да понуди 130 милиони евра 110 милиони евра, а главен конкурент за потписот ќе биде тимот на Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …