Дома Фудбал Англија Челзи го избра новиот менаџер

Челзи го избра новиот менаџер

Енцо Мареска ќе биде нов тренер  на Челзи  и ќе го наследи Маурисио Покетино, пренесуваат италијанските медиуми.

Преговорите помеѓу двете страни се во завршна фаза и постигнат е начелен договор, па наскоро Мареска ќе  стави потпис на договорот.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Поранешниот  асистент на Гвардиола ќе потпише долгорочен договор и ќе биде носител на новиот проект.

Челзи започна преговори и со Лестер, па се очекува даплати околу 10 милиони фунти за ослободување на тренерот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …