Дома Македонски спорт Чедомир Јаневски пред нов ангажман!

Чедомир Јаневски пред нов ангажман!

Познатиот македонски стратег Чедомир Јаневски би можел да сев рати на Кипар.

Според она што го пишуваат медиумите на Кипар поранешниот селектор на Македонија може да седне на клупата на Олимпијакос од Никозија.

Како што се наведува Македонецот бил прв фаворит за нов шеф на стручниот штаб, актуелниот Леонидас Воколос е пред заминување. Во овој момент тимот се наоѓа на 9. место на табелата.

Последниот тренерски ангажман Јаневски го имаше токму на Кипар каде што беше тренер на Ензос Паралимини, отказ доби пред седум месеци и засега е без ангажман.  

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Официјално: Серафимов си заминува од Залагерсег

Maкедонскиот дефанзивец Никола Серафимов и официјално ќе има нов клуб. Серафимов се збогув…