Дома Македонски спорт Чедомир Јаневски пред враќање во Кипар?

Чедомир Јаневски пред враќање во Кипар?

Како што пренесуваат медиумите во Кипар, поранешниот македонскиот селектор е блиску до враќање во оваа земја.

Според последните информации Јаневски е во најтесниот избор за нов стратег на АЕЛ Лимасол. Лимасол неодамна се раздели со досегашниот стратег Пантелидис и Македонецот е опција за нов шеф на стручниот стаб.

Покрај Јаневски се споменува и името на Португалецот Силас кој во кариерата го водеше и Спортинг Лисабон. Во овој момент ќе потсетиме Јаневски е асистент во фудбалската репрезентација на Јужна Африка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…