Дома Македонски спорт Мак фудбал Чедомир Јаневски заминува од Вардар – познат и новиот тренер!?

Чедомир Јаневски заминува од Вардар – познат и новиот тренер!?

0

Чедомир Јаневски денес ќе си поднесе оставка од функцијата тренер на Вардар.

По серијата на лоши резултати Чеде е решен да го напушти кормилото, а на клупата на „црвено-црните“ најверојатно ќе седне Бобан Бабунски, пренесува „sport1“.

Јаневски и Вардар треба да ја официјализираат разделбата во текот на денот, а раководството на клубот веднаш потоа треба да го назначи Бабунски за нов тренер.

„Сѐ ќе се знае во текот на денот, тука сме со Чеде во базата, ако има нешто, ќе објавиме во текот на денот“, изјави за „sport1“ директорот на Вардар, Самоил Симев.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Лазаров: Дојдовме со „детска градинка“, Раул е еден од најдобрите!

Македонската ракоментна репрезентација загуби во клучниот меч против Исланд (24:22) и не с…