Дома Трансфер зона Чави сака да го врати Суарез во Барселона

Чави сака да го врати Суарез во Барселона

Тренерот на Барселона, Чави Хернандез е во потрага по квалитетен напаѓач за следната сезона.

Каталонските медиуми откриваат дека Барселона е заинтересирана да го врати Луис Суарез во своите редови.

Уругваецот има легендарен статус на „Камп Ноу“, но пред две години буквално беше избркан од Барселона кога пристигна Куман.

Од „Камп Ноу“ разговарале со фудбалерот да почека до август, бидејќи пред тоа клубот ќе направи напори да го доведе Роберт Левандовски. Само во случај на неуспех со напаѓачот на Баерн Минхен, би го ангажирале Уругваецот.

Меѓутоа, 35-годишниот напаѓач не се согласува со тоа бидејќи има неколку понуди на маса.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја понижи Барселона: Парите за Левандовски ги сака веднаш, бидејќи смета дека за една година клубот ќе банкротира

Сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона се уште трае, а Баерн Минхен не…