Дома Фудбал Останато Чави освои уште еден трофеј како тренер

Чави освои уште еден трофеј како тренер

Легендата на Барселона во своите играчки денови освои дури 32 трофеи.

Но, бројот на неговите титули расте и откако стана тренер.

Иконата на Барселона денес го предводеше Ал Сад до победа во катарскиот куп во кој неговиот тим за титулата играше против Ал Духаил и славеше со 2:0.

Денешниот трофеј беше петти за Чави во неговата тренерска кариера која ја започна во 2019 година. Наскоро во колекцијата Чави ќе го додаде и трофејот од првенството на Катар со оглед дека има 13 бодови предност на врвот на табелата пред Ал Духаил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…