Дома Останати Ракомет Цепелинот на Јосип Периќ и Никола Периќ од БиХ најубав гол во првиот ден на ЕП 🎥

Цепелинот на Јосип Периќ и Никола Периќ од БиХ најубав гол во првиот ден на ЕП 🎥

Вчера започна Европското првенство во Словачка и Унгарија, а во првиот ден се одиграа девет меча.

По натпреварите ЕХФ ги објави најубавите пет погодоци во воведните дуели. На врвот се најде цепелинот на Јосип Периќ и Никола Прце од БиХ. Во топ 5 место доби и голот на Благотиншек против нашата репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Шведска издоминира за висока победа против Полска

Шведска и Полска го одиграа еден најнеинтересните натпревари во досегашниот дел од Европск…