Дома Трансфер зона Цената на Србинот расте, и Барселона го сака Сергеј

Цената на Србинот расте, и Барселона го сака Сергеј

0

Барселона е последниот клуб во низата која се вклучи во траката по потписот на ѕвездата на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ, пренесуваат италијанските медиуми.

За Милинковиќ- Савиќ силен интерес покажуваа Јувентус, Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед и ПСЖ, а сега во тракат се вклучи и каталонскиот клуб.

Лацио за српскиот репрезентативец веќе одби понуда од 110 милиони евра, а италијанските медиуми тврдат дека римскиот клуб нема да го пушти Сергеј за сума помала од 150 милиони евра.

Милинковиќ-Савиќ одигра фантастична сезона во Лацио, а и на Светското првенство покажа дека е во одлична форма, па неговата цена постојано расте.


Следете го Sportski.mk и на


Јувентус и Манчестер Јунајтед не се спремни да ја платат таа сума, а „Скај Италија“ пренесува дека во моментов најконкретен интерес покажува Реал Мадрид, кој во СМС гледа идеална замена за Лука Модриќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ракитиќ се поблиску до трансфер во Интер

Еминентниот италијански весник „Газета дело Спорт“ и во денешното издание пишува дека плеј…