Дома Трансфер зона Хуан Мата потпишува за друг клуб од Премиер лигата?

Хуан Мата потпишува за друг клуб од Премиер лигата?

Хуан Мата ова лето го напушти Манчестер Јунајтед откако му истече договорот, но како што стојат работите тој ќе остане во Премиер лигата.

Шпанска „Марка“ пренесува дека Мата има понуда од Лидс и до крајот на преодниот рок би можел да ја засили екипата на Џеси Марш. Шпанецот не се поврзуваше премногу со многу клубови, па веројатно и за него е привлечна можноста да остане во англискиот фудбал.

Со Мата Лидс сигурно би добил големо заслување во борбата за опстанок која ја очекуваат во овој клуб за новата сезона.

Нема сомневање дека Шпанецот ќе биде одлична поддршка за Бамфорд, Родриго Морено и Херисон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ бара напаѓач, прва мета Влаховиќ

Душан Влаховиќ беше еден од најбараните напаѓачи во Европа и во јануари се пресели во Јуве…