Дома Останати Тенис Хрват со поен за паметење во Дејвис купот: Од под нозе го лобуваше противникот (видео)

Хрват со поен за паметење во Дејвис купот: Од под нозе го лобуваше противникот (видео)

0
coric

Борна Чориќ го донесе првиот бод на Хрватска во борбата за финале во Дејвис купот.

Чориќ во три сета го совлада Американецот, Стив Џонсон (6:4, 7:6(4), 2:1), а Хрватска поведе против САД со 1:0.

На почетокот на третиот сет Хрватот одигра спектакуларен поен со кој ја подигна публиката на нозе.

Во вториот гем на сервис на американскиот тенисер, Чориќ трчаше по топката која го прелета, а потоа од основата линија со удар од под нозе го лобуваше противникот.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Кирјос паѓа уште пониско: Го праша Шаповалов дали му го ис*ушил на Ѓоковиќ!? (ФОТО)

Контроверзниот тенисер Ник Кирјос не запира со навредите на сметка на Новак Ѓоковиќ, сега …