Дома Трансфер зона Хрватите упорни: Ова се деталите од договорот на Олмо со Милан!

Хрватите упорни: Ова се деталите од договорот на Олмо со Милан!

Хрватските медиуми, предводени од „Спортске Новости“ и понатаму се упорни дека Дани Олмо ќе потпише за Милан.

После веста која се појави во средата навечер дека Олмо е пред потпис со Милан, вчера следуваше демант од луѓето во Милан, но веќе денес Хрватите одново тврдат дека трансферот е пред реализација и пишуваат за деталите од договорот на Олмо.

Наводно Звонимир Бобан го договорил трансферот на офанзивниот играч за врска.

Медиумот од Загреб пиува дека Милан на Динамо ќе му плати веднаш 20 милиони евра, дополнителни пет ќе бидат исплатени преку бонуси, а Динамо ќе добие и процент од идниот трансфер на Олмо.

Со Милан младиот фудбалер би потпишал договор на пет години и ќе заработува 2.5 милиони евра по сезона. Ќе потсетиме Динамо му нудеше на Олмо договор според кој би заработувал 1.5 милиони евра годишно, но Шпанецот тоа го одби.

Динамо нема навика да им стои на патот на своите играчи и се однесува џентлменски кон Олмо. Дополнителна причина да се мисли дека трансферот е блиску до реализиација е што Олмо денес нема да биде стартер во натпреварот против Локомотив.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед бара 150 милиони евра за Погба, Јувентус спрема нова понуда

Пол Погба и понатаму е желба на Јувентус, а наводно и Французинот има желба да се врати во…