Дома Видео Храбар потег на Модриќ: Го предизвика Дончиќ 🎥

Храбар потег на Модриќ: Го предизвика Дончиќ 🎥

Фудбалерот на Реал Мадрид и хрватска ѕвезда, Лука Дончиќ беше гостин на Далас Маверикс каде што покажа дел и од своите кошаркарски вештини.

Далас се подготвува за пријателскиот натпревар против Реал Мадрид, а Хрватот престојот во Тексас го искористи да го предизвика Дончиќ на една партија баскет.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


„Лука, те предизвикувам“, зборува фудбалерот во краткото видео.

Далас и Реал Мадрид ќе играат на 10. октомври и ова ќе биде прв натпревар на еден тим од Евролигата и НБА уште од 2016 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Вознемирувачко видео: Тешка повреда на македонски фудбалер во Азербејџан 🎥

Maкедонскиот фудбалер, Кристијан Велиновски кој настапува во екипата на Сумгаит од Азербеј…