Дома Топ вести Хојлунд се поблиску до Манчестер Јунајтед

Хојлунд се поблиску до Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед е во напредни преговори со Аталанта за трансфер на младиот напаѓач, Расмус Холунд, пренесуваат медиумите на Апенините.

Приоритет на Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок ќе биде нов напаѓач, а најголема желба на Тен Хаг е токму Хојлунд.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


19-годишниот Данец одигра одлично во првата сезона во Серија А, па се етаблираше во еден од најголемите таленти во Европа.

Аталанта ја одби првата понуда на „црвените ѓаволи“, но Јунајтед не се откажува и наскоро ќе испрати нова понуда од 55 милиони евра плус бонуси.

Хојлунд веќе има договор со клубот од „Олд Трафорд“ и ја притиска Аталанта да му дозволи трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Што гледаше Стојанов?! Како Македонија Ѓорче Петров тука не доби пенал против Гостивар?! 🎥

Во единствениот денешен натпревар во последното коло од ПМФЛ денес Гостивар славеше победа…