Дома Фудбал Италија Хит видео од прославата на Интер: Димарко се мачеше да се качи на пречката 🎥

Хит видео од прославата на Интер: Димарко се мачеше да се качи на пречката 🎥

Интер во понеделникот на „Сан Сиро“ го победи Милан со 1:2 и така ја обезбеди шампионската титула во Италија на пет кола пред крајот.

Фудблерите на Интер така не можеа да посакаат подобар начин да го заверат Скудетото од победа против градскиот ривал.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


По последниот судиски свиреж фудбалерите тргнаа во големо славје, а во таква ситуација во интересен момент беше уловен фудбанлерот Федерико Димарко.

Димарко како и уште неколку фудбалери на Интер отидоа до трибината каде што беа сместени навивачите. Заедно со Лаутаро, Димарко тргна да се качува на пречката, но за разлика од Аргентинецот не му одеше најдобро и се помачи.

Тој момент беше забележан од камерите па брзо стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …