Дома Видео Хит видео: Зидан падна од коњ и филмски избегна повреда 🎥

Хит видео: Зидан падна од коњ и филмски избегна повреда 🎥

Француската легенда Зинедин Зидан се најде во центарот на вниманието поради еден потег кој не е поврзан со фудбалот.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Имено, Зидан јавеше коњ и падна од него, а начинот на кој се обиде да избегне некоја повреда е вистински хит. Навивачите коментираа дека Зидан го исконтролирал падот како што некогаш ја контролираше топката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Улична пресметка на навивачи на Англија и Велс 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Англија и Велс ќ…