Дома Македонски спорт Мак фудбал Хаџиевски се врати во Обединетите Арапски Емирати

Хаџиевски се врати во Обединетите Арапски Емирати

0

Поранешниот македонски селектор Ѓоко Хаџиевски се врати во Обединетите Арапски Емирати, и ќе седне на кормилото на Ал Дафра, клуб од Абу Даби.

Хаџиевски ќе има тешка задача и ќе се обиде да го извлече од дното и да му обезбеди опстанок. Со него, повторно во стручниот штаб ќе бидат и неговите верни соработници, Никола Аврамовски и Горазд Михајлов.

62-годишниот стратег своето деби ќе го има ќе го има в четврток, против Ал Аин во рамките на Президент Куп, додека првата битка за бодови ќе биде на 22-ри јануари, кога Ал Дафра му гостува на Ал Шарјах.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак фудбал

Проверете

(ФОТО) Кире Лазаров информира: Македонските ракометари опуштени пред средбата со Шпанија!

#matchday #coffeetime #mkdnationalteam ☕️🇲🇰❤️⚽️ @ehfcroatia2018 #hummel @filip023 @filip_k…