Дома Трансфер зона Хатем Бен Арфа доаѓа кај Горан Пандев!?

Хатем Бен Арфа доаѓа кај Горан Пандев!?

Хатем Бен Арфа би можел да стане соиграч на Горан Пандев во Џенова, пренесуваат италијанските медиуми.

Новиот тренер на Џенова, Тијаго Мота сака да го засили нападот во зимскиот преоден рок, а најголема желба е токму „проблематичниот“ Французин.

Мота одлично ги позната квалитетите на Бен Арфа уште од времето кога заедно ја делеја соблекувалната во ПСЖ и смета дека би бил идеално засилување за неговиот тим.

Офанзивецот е слободен агент и е без клуб од крајот на минатата сезона и во моментов е во потрага по нова дестинација во која ќе ја продолжи кариерата.

Последен тим во кој играше Бен Арфа е Рен, а сега би можел да пристигне во Џенова како замена за Куаме кој заработи тешка повреда на коленото.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Франс Фудбал: ПСЖ ја пронајде замената за Нејмар

Нејмар го носи дресот на ПСЖ и оваа сезона, иако цело лето се шпекулираше дека ќе го напуш…