Дома Видео Хаос на трибините: Хулиганите на АЗ Алкмар ги нападнаа семејствата на фудбалерите на Вест Хем 🎥

Хаос на трибините: Хулиганите на АЗ Алкмар ги нападнаа семејствата на фудбалерите на Вест Хем 🎥


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓По три децении англиски Вест Хем ќе води битка за европски трофеј откако вчера во полуфиналето го елиминираа АЗ Алкмар.

Пласманот во финалето и радост на фудбалерите на англискиот тим беше расипана од хулиганите на АЗ Алкмар кои по натпреварот ги нападнаа семејствата на фудбалерите на трибините.

Целата ситуација беше забележана од играчите на теренот кои не размислуваа да тргнат кон трибините и да влезат во пресметка со хулиганите.

Нереди имаше и на улиците пред почетокот на натпреварот кога се пресметуваа двете навивачки групи, но на страна на Англичаните учествуваа и навивачи на Гронинген.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

На Луд начин ја освоија титулата по 66 години, па го скршија пехарот на прославата 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓  Вчера заврши сезоната во Италија и Шпанија, меѓуто…