Дома Топ вести Хаос и нов пресврт: Санчез доби нова понуда, и тоа подобра од таа на Јунајтед

Хаос и нов пресврт: Санчез доби нова понуда, и тоа подобра од таа на Јунајтед

0

Манчестер Сити се откажа од потписот на Алексис Санчез, бидејќи „граѓаните“ не сакаат да ги исполнат барањата на Арсенал и неговите агенти.

Па поради тоа медиумите најавија дека Санчез кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед, кој е спремен да му плати на Арсенал и агентите колку што бараат, притоа да го направат Чилеанецот најплатен фудбалер во Премиер лигата.

Меѓутоа, се уште ништо не е готово. Како што ексклузивно пренсува „Скај Спорт“ сега силно заинтересиран за Санчез е и Челзи, кој бара засилување во нападот.

Менаџерот на „сините“ Антонио Конте му наредил на раководството да се вклучи во трката за потписот на Санчез и да не им го остави на директните ривали.


Следете го Sportski.mk и на


Наводно Челзи е спремен да му понуди на Санчез и повеќе од тоа што му го понудил Јунајтед, па од целата ситуација може да профитира само Арсенал и да добие повеќе пари за слободата на Чилеанецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Знаете ли кога последен пат Шпанија изгубила натпревар на домашен терен?

Репрезентацијата на Шпанија после разочарувањето на Мундијалот во Русија изгледаше како со…