Дома Фудбал Италија Хаос во Рим пред финалето: Навивачите на Лацио во жестока пресметка со полицијата! (ФОТО+ВИДЕО)

Хаос во Рим пред финалето: Навивачите на Лацио во жестока пресметка со полицијата! (ФОТО+ВИДЕО)

0

Вечерва се игра финалето од Купот на Италија помеѓу Лацио и Аталанта, а пред овој натпревар навивачите на Лацио имаа жестока пресметка со полицијата.

Фановите на Лацио направија хаос покрај стадионот каде што имаа пресметка со полицијата, а во пресметката имаше и повредени на двете страни. На фотографиите може да се види и дека запалено е едно полициско возило.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Тухел призна: Ако Мбапе или Нејмар заминат, ќе бараме решение!

Тренерот на Пари Сент Жермен, Томас Тухел не беше категоричен дека дека двете најголеми ѕв…