Дома Фудбал Англија Халанд сруши рекорд на „Фантази“ – стана најскап во историјата!

Халанд сруши рекорд на „Фантази“ – стана најскап во историјата!

Во новата сезона на популарната „Фантази Премиер лига“, Ерлинг Халанд ќе се сруши рекорд и ќе стане најскапиот фудбалер во историјата на оваа игра.

Од „Фантази Премиер лига“ попладнево соопштија дека цената на Норвежанецот за новата сезона ќе изнесува 15 милиони фунти.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Со оваа цена Халанд ќе го сруши рекордот на: Кристијано Роналдо, Тјери Анри и Робин Ван Перси кои до оваа сезона важеа за најскапи со по 14 милиони фунти.

Во минатата сезона дури 73% од играчите на „Фантази“ го имале избрано Халанд во својот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Голот на Јамал избран за најубав на ЕП 🎥

Ламин Јамал беше вистински хит на изминатото Европско првенство и со 16 години ги собори с…