Дома Топ вести Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Германскиот репрезентативец Каи Хаверц е пред трансфер во Реал Мадрид, пренесува еминентниот „Билд“.

Германецот оваа сезона не играше на препознатливото ниво, а медиумите тврдат дека сака да ја промени средината и веќе го известил раководството на Челзи.

Најсилен интерес за Хаверц покажува Реал Мадрид, кој е во потрага по засилување во нападот, а Хаверц може да игра и како класичен напаѓач, но и на други позиции во нападот.

Анчелоти е голем симпатизер на квалитетите на Германецот, а Флорентино Перез е спремен да му ја исполни желбата.

„Билд“ пренесува дека преговорите се во напредна фаза и трансферот би требало да биде договорен за околу 60 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…