Дома Македонски спорт Мак фудбал ФФМ ќе ги покрие трошоците за тестирање на Ковид 19 на сите клубови

ФФМ ќе ги покрие трошоците за тестирање на Ковид 19 на сите клубови

Управниот одвор на ФФМ донесе одлука тестирањето на коронавирсут за фудбалерите и стручниот штаб на сите клубови од Првата МФЛ и Прва ЖМФЛ пред почетокот на натпреварувачката сезона 2020/2021 да биде на трошок на Фудбалската федерација на Македонија.

У.О. на ФФМ ги усвои и предлог пропозициите за натпреварување во Прва МФЛ за натпреварувачката сезона 2020/2021; календарот за натпреварување во женска конкуренција какои во младите категории за натпреварувачката сезона 2020/2021.

На денешната седница се усвои и листата на делегати за следната натпреварувачката сезона, како и за измени и дополнувања на Правилникот за регистрација, статус и трансфер на фудбалери.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Продолжи егзодусот во Вардар: И Новак кажа збогум

Егзодусот во Вардар продолжи со заминувањето на Украинецот Евгениј Новак. На социјалните м…