Дома Македонски спорт Мак фудбал ФФМ потврди: Македонија во јуни ќе игра против Чешка

ФФМ потврди: Македонија во јуни ќе игра против Чешка

Фудбалската федерација го потврди пријателскиот натпревар меѓу Чешка и Македонија, кој ќе се одигра на 10-ти јуни во Прага.

Претходно, нашиот национален тим на 3. јуни ќе одигра пријателски натпревар против Хрватска во Ријека.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Мило ми е што постигнавме договор со Ќешка за да одиграме пријателски натпревар. Тоа ќе биде одличен тест за двете репрезентации. Чешка е учесник на Европското првнество и ќе биде поттик за нашата селекција да влезе во натпреварувачки ритам пред да почнеме со официјалните натпревари од Лигата на нации. Чешка има силен тим и сакам да видиме до каде сме во тој момент“, истакна Милевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар избори опстанок, а Гачевски сега порача: Одиме по титула!

Во вчерашниот бараж натпревар Вардар го победи Детонит Плачковица со 2:0 и така се избори …