Дома Македонски спорт Футсал репрезентацијата со тежок пораз во вториот дуел со светските шампиони

Футсал репрезентацијата со тежок пораз во вториот дуел со светските шампиони

Откако во првиот натпревар против светскиот шампион Португалија македонската футсал репрезентација добро се држеше и изгуби само со 3:1 со два гола во второто полувреме, на вториот дуел одигран вчера Португалците покажаа зошто се светски шампиони.

Одиграа еден фантастичен натпревар светските шампион, започнаа фуриозно од самиот старт па така после само 12 минути нашите репрезентативци губеа со 5:0, а до крајот конечниот резултат гласеше 9:0.

Овие два дуели беа одиграни по покана од португалската како репрезентација како нивна припрема за Европското првенство. За македонските репрезентатвци секако дека е големо искуството со играњето против една од најсилните футсал селекции во светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Реал во последните моменти се спаси од пораз против Елче 🎥

Елче беше блиску да приреди голема сензација во Ла Лига, но на крајот Реал успеа да извлеч…