Дома Видео Фудбалска мајсторија на Надал на која би и позавидел и Меси 🎥

Фудбалска мајсторија на Надал на која би и позавидел и Меси 🎥

Рафаел Надал се наоѓа во Рим каде што ќе игра на петтиот Мастерс оваа сезона и ќе се обиде да ја подигне формата пред Ролан Гарос кој веројатно ќе му биде последен во кариерата.

Се мачи Надал да се врати на терен по големата пауза, но успева да ја подигне формата и останува да се види дали тоа ќе биде доволно за некој подобар резултат. Сепак, само неговото присуство на турнирот и понатаму предизвикува голем интерес.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во Рим кој го освојуваше 10 пати го дочекаа голем број навивачи, а Надал на треингот ги израдува фановите со една фудбалска мајсторија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Обвинувања за Ѓоковиќ: Ќе провоцира 340.000 Албанци!

Веќе е познато дека Новак Ѓоковиќ ќе настапи на турнирот од серијата АТП 250 во Женева кој…