Дома Фудбал Италија Фудбалер на Наполи во еден часот по полноќ бос шеташе на стадионот – причината е бизарна

Фудбалер на Наполи во еден часот по полноќ бос шеташе на стадионот – причината е бизарна

Новинарот од шпанската телевизија „Ел Чирингуито“ беше изненаден од сцената која ја дочека на стадионот во „Диего Арамандо Марадона“ во еден часот по полноќ.

Вчера Наполи и Барселона играа во рамките од осминафиналето и таа средба заврши 1:1. Меѓутоа дефанзивецот на Наполи, Жуан Жесус беше забележан како бос шета по тревникот на стадионот во еден часот по полноќ.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Новинарот го праша фудбалерот зошто е тука, а тој му одговори дека бил избран за допинг тест, меѓутоа имал проблем да остави мокрача па затоа шетал бос на теренот да биде стимулиран да ја заврши работата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Како за Барселона во Франција, така за ПСЖ во Шпанија! 🎥

Пред реваншот во четвртфиналето од Лигата на шампионите помеѓу Барселона и Пари Сен Жермен…