Дома Фудбал Германија Фудбалерот на Баерн доживеа повреда, па не го знаеше ниту резултатот на полувреме

Фудбалерот на Баерн доживеа повреда, па не го знаеше ниту резултатот на полувреме


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Баерн има доста проблеми со повредите во овој момент, а еден од оние кои е повреден е и Џејмс Родригез.

Колумбиецот мораше да излезе надвор од теренот, откако доби удар во главата, а тренерот на Баерн, Јуп Хајнкес, истакна за што се работи.

„Чекаме дијагноза од лекарскиот тим. Џејмс доби удар, не го знаеше ниту резултатот на полувреме“, истакна тренерот на Баварците.

По мечот беше се во ред со Џејмс Родригез, додека играчот кој се судри со Родригез, мораше да замине во болница

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…