Дома Македонски спорт Мак фудбал Фото: Шкендија на плоштадот во Тетово ја прослави титулата заедно со своите навивачи 📸

Фото: Шкендија на плоштадот во Тетово ја прослави титулата заедно со своите навивачи 📸

Вчера беше весело во Тетово, Шкендија ја славеше шампионската титула на градскиот плоштад во Тетово.

Фудбалерите заедно со своите фанови славеа со песна, огномети…Сезоната Шкендија ја одигра доминантно и без поголеми проблеми стигна до титулата.

Дефинитивно тетовскиот клуб сезонава покажа дека е на едно повисоко ниво и заслужено стигнаа до трофејот.

Фото: Шкендија (ФБ)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…